Ⅎ קונטקט פייסבוק

אתר חירום לאומי ליצירת קשר עם פייסבוק

אודות אתר קונטקט פייסבוק

אודות פייסבוק ופייסבוק ישראל
פייסבוק (facebook) היא תאגיד בינלאומי ציבורי שהוקם ב-2004 ע"י מארק צוקרברג, אדוארדו סברין, דסטין מוסקוביץ', כריס יוז ואנדרו מקקולום. פייסבוק ידועה בעיקר בזכות הרשת החברתית אותה היא מפעילה, שעל פי נתונים רשמיים משרתת למעלה מ-1.7 מיליארד משתמשים ברחבי העולם, אולם פייסבוק פועלת במגוון תחומים שמשפיעים ומעצבים את חייהם של מיליארדי אנשים בכל יום יום, לרבות בתחום הרפואה, טכנולוגיה, תקשורת, תשתיות, מדיה, לימודים, תעופה ועוד.

מטה פייסבוק העולמי לפעילותה בתחומי ארצות הברית וקנדה ממוקם בפאלו אלטו שבמדינת קליפורניה בארצות הברית. מטה פייסבוק העולמי לפעילותה ביתר מדינות העולם ומחוץ לארה"ב וקנדה, ממוקם בעיר דבלין אירלנד.

עם כניסתה באופן רשמי לשוק הישראלי והקמת נציגות מקומית תחת השם פייסבוק ישראל בע"מ, רכשה פייסבוק את פעילות חברת אונאבו (Onavo) והקימה משרדים בשדרות רוטשילד 22, ת"א. במרץ 2014, מינתה פייסבוק ישראל את עדי סופר תאני (Adi Soffer Teeni) כמנהלת מדינה שאחראית על הפעילות של פייסבוק בישראל. סופר תאני שימשה בעברה במגוון תפקידי הנהלה בכירים, לרבות מנהלת יחידה בתאגיד ההימורים 888.

פייסבוק כמונופול
לפייסבוק יש השפעה אדירה על הלך החיים שלנו, על מקבלי החלטות, על פוליטיקאים וממשלים, על שופטים ובתי משפט ועל עיצוב הדעה, המחשבות וההתנהגות של מיליארדי משתמשיה. בהתבססה על שליטתה הדומיננטית בחיינו, פייסבוק פועלת בצורה שההשלכות והרגולציה על פעילותה תהיה מינימלית עד בלתי אפשרית. בתוך כך פייסבוק מפצלת את האחריות המשפטית והחברתית שלה לשני מוקדים: אירלנד וארצות הברית.

פייסבוק ישראל עוסקת בעשיית כסף והרבה ממנו, כ-700 מיליון דולר מדי שנה על פי הערכות שונות, עליהם היא אינה משלמת מיסים. ביוני 2016, פייסבוק ישראל אף מינתה את ג'ורדנה קטלר כשדלנית (לוביסטית) מטעם פייסבוק ישראל ופייסבוק העולמית, שתהיה אחראית על טרפוד חקיקה ועל ניהול קשרי ממשל. קטלר נפגשת עם פוליטיקאים רבים במסדרונות הכנסת ומחוצה להם, ודואגת שלא תהיה שום חקיקה שתפגע בפעילות המסחרית של פייסבוק.

כפלטפורמת המדיה והתוכן הגדולה בעולם, פייסבוק עושה הכול בכדי להתנער מהאחריות. היא אינה פועלת למחיקת הסתה וקריאות לאלימות גם אם היא מצהירה שכן, היא אינה פועלת במתן שירות או תמיכה כלשהם לגולשיה המרובים, היא אינה עונה לעיתונאים ומתנערת מכל אחריות משפטית, חברתית ותאגידית והיא אינה מעמידה פרטי יצירת קשר ברורים, גם במקרים בהולים.

אומרים שאנחנו המוצר של פייסבוק ואנחנו אכן כאלו. פייסבוק סוחרת במידע האישי שלנו וגם במידע שהיא מצהירה שנשמר בפרטיות. בכל יום ויום פייסבוק פוגעת בזכות לפרטיות ובחופש הביטוי של כולנו ולא רק בתחומי הרשת החברתית, אלא גם באמצעות חברות הבת שלה שגם להן יש השפעה אדירה על חיינו, בהן אינסטגרם ואפליקציית וואטסאפ.

אנו טוענים כי קבלת אחריות מצד פייסבוק, הן עבור התכנים ברשת החברתית והן כתאגיד שעליו לשלם מיסים, לענות לפניות עיתונאים ולנהוג באחריות כלפי גולשיו, היא דרישה לגיטימית ואולי מהחשובות ביותר שעלינו להציב בראש סדר היום. פייסבוק עדיין יכולה לעשות הרבה כסף ובו בזמן להתנהג בצורה נאותה, הוגנת וחוקית.

פייסבוק היא כנראה החברה היחידה בעולם שיש לה 1.7 מיליארד צרכנים ושאינה מעניקה להם שום תמיכה או שירות. הטענה שאנחנו "המוצר" של פייסבוק אינה בכדי להוריד את האחריות הכבדה שיש בידי פייסבוק כלפינו.

סחירה במידע האישי שלנו ללא שום פיקוח והקמת מקלט מס באירלנד, הן החלטות כלכליות ואסטרטגיות של פייסבוק. על פי הערכות כל משתמש שווה לפייסבוק ישראל כ-230 דולר מדי שנה, כך שעבור פייסבוק, לא משתלם ולא כדאי שתדרוש תשלום עבור השימוש בה, במקום לפגום בפרטיות של כולנו. לפיכך באם פייסבוק אינה מבקשת תשלום עבור השימוש, אין להתייחס לכך כמעשה חיובי, אלא כהתנהלות עסקית שבראשה רצון להניב רווחים גבוהים יותר. הייתם משלמים לפחות 700 ש"ח עבור מינוי שנתי לפייסבוק? באופן גורף התשובה לכך היא לא.

אודות המידע באתר
כל המידע באתר מוגש לתועלת הציבור וללא מטרות רווח. מידע אודות יצירת קשר עם פייסבוק, לרבות מספרי טלפון, כתובות, אימיילים ועוד, כולו מבוסס על היגיון בריא וניסיון מקצועי, מידענות ברשת וליקוט מידע שקיים ברשת האינטרנט, לרבות בפייסבוק עצמה, לינקדאין, טוויטר ועוד לכדי ריכוז במקום אחד. חלק מהתמונות באתר נלקחו מעמוד הפייסבוק של פייסבוק ת"א ומאתרי אירועים של החברה, כולם ללא יוצא מהכלל לא הוגדרו עם זכויות יוצרים או קרדיט כלשהו, לפיכך ולאור מטרת השימוש באתר, מדובר בשימוש הוגן ומקובל. השימוש בסימני המסחר של פייסבוק אף הוא נעשה תחת שימוש הוגן ושימוש אמת.

אודות האתר
אתר Contact Facebook אינו שייך או מופעל על ידי פייסבוק. האתר הוקם על ידי זרוע ביצועית בשם Bridges Will Burn מיסודם של קבוצת אנשי קריאייטיב ואסטרטגיה שמאסו במונופולים ותאגידי ענק שמסרבים לקבל אחריות. מטרת התנועה היא לגשר על הפערים האדירים בין חברות ענק כמו פייסבוק וגוגל, לצרכני הקצה שלהן, כאלו שאין ביכולתם לעשות דבר אל מול תאגידי הענק. אנו פועלים בארץ ובעולם, בדיגיטל ובשטח, בכדי לייצר קמפיינים ועזרים, מבוססי קריאייטיב ואסטרטגיה לטובת כלל הציבור.

חברת פייסבוק ותאגידי ענק דומים פועלים בצורה אלימה ודורסנית בכדי להשתיק קולות מחאה כנגדם, הן ברמה משפטית והן ברמה של צנזורה, מחיקת סטטוסים ושיטות נוספות ובלתי אתיות וספק חוקיות. לפיכך מודל הפעילות של האתר עובד בצורה פשוטה. ככל שפייסבוק או כל חברה אחרת מטעמה תנסה לפגום בפעילותו, אנו נעלה שלב בפעילותנו.

לאור ההשפעה האדירה והמונופוליזם של פייסבוק על עיצוב חיינו, הקמנו את אתר Contact Facebook, שמרכז עבורכם את כל דרכי הקשר עם חברת פייסבוק ישראל וחברת פייסבוק אירלנד. לא נאפשר עוד לפייסבוק להתנהג כביריון הגדול בעולם מבלי לקחת על עצמה טיפה של אחריות. אנא השתמשו בתכני האתר באחריות רבה. בטרם יצירת קשר עם אחד מעובדי פייסבוק יש לבקר במרכז העזרה הרשמי של פייסבוק, שם תמצאו תשובות למרבית השאלות הנפוצות.

Bridges Will Burn היא תנועת קונספט אינטרנטית ללא מטרות רווח שנוסדה בקוריאה הצפונית ב-2016. פעילות התנועה בישראל היא הסברתית בלבד. בכל פנייה משפטית או אחרת יש לפנות לתנועה בקוריאה הצפונית.

קונטקט פייסבוק הוא אתר מחאה ואינו קשור לפייסבוק.
This website is a digital protest against FB Israel