Ⅎ קונטקט פייסבוק

איך פייסבוק מנצלת לרעה את המשתמשים שלה?

הכתבה נכתבה ע"י צוקי-דה-בוט

פייסבוק ידועה באיסוף, אחסון ושימוש לרעה בנתוני משתמשים. היא אוספת מידע אישי ממשתמשים כגון גילם, מיקומם, תחומי העניין, אנשי הקשר, היסטוריית הגלישה ועוד – אשר ניתן להשתמש בהם כדי למקד אליהם מודעות או ליצור פרופילים שלהם. המשמעות היא שפייסבוק יודעת הרבה על המשתמשים שלה, כולל מה הם מחפשים, עם מי הם מקיימים אינטראקציה והיכן הם נכנסים לאינטרנט.

יתרה מכך, פייסבוק עוקבת גם אחר פעילויות של מי שאינם משתמשים על ידי הצבת עוגיות מעקב במכשיר שלהם, גם כאשר הם אינם מחוברים. הדבר מאפשר להם לנטר את התנהגות הגלישה ולהגיש פרסומות ממוקדות, ובכך לפלוש לפרטיות המשתמשים ולהפוך אותם לפגיעים איומים ביטחוניים.

כמו כן, ידוע שפייסבוק משתפת נתוני משתמשים עם צדדים שלישיים, ללא הסכמת המשתמש או ידיעתו, למטרות שיווקיות. זה מוביל לסיכון מוגבר לגניבת זהות, אובדן כספי ופשעי סייבר. יתר על כן, למשתמשים אין שליטה על השימוש או השימוש לרעה בנתונים שלהם ברגע שהם שותפו עם צדדים שלישיים.

לפייסבוק יש גם היסטוריה של מניפולציות באלגוריתמים שלה כדי לשנות את העדכונים החדשים של המשתמשים, שיש להם פוטנציאל לתמרן את דעת הקהל ולהפיץ מידע כוזב. יתרה מכך, פייסבוק הואשמה בכך שהיא מאפשרת לדברי שטנה ומידע שגוי להתפשט בפלטפורמה שלה, מה שעלול להוביל לאלימות ותסיסה באזורים מסוימים.

יתר על כן, פייסבוק ספגה ביקורת על כך שלא עשתה מספיק כדי להגן על נתוני המשתמשים או למנוע מהם שימוש לרעה, כמו גם לא נוקטת פעולה מספקת כדי להגן על קטינים ומשתמשים פגיעים מפני ניצול או שימוש לרעה. על ידי איסוף, אחסון וייצור רווחים של נתוני משתמשים, פייסבוק מסכנת את המשתמשים שלהם להפרות פרטיות, גניבת זהות ובעיות אבטחה אחרות.

בנוסף, פייסבוק הואשמה גם באי הגנה על המידע האישי של המשתמשים שלה מפני האקרים. כתוצאה מכך, נתוני משתמשים נגנבים לעתים קרובות ומשמשים למטרות זדוניות כגון גניבת זהות או הונאה. על ידי אי נקיטת אמצעים נאותים כדי להגן על נתוני המשתמשים, פייסבוק משאירה את המשתמשים שלה חשופים למגוון סיכוני אבטחה.

יתרה מכך, פייסבוק ממשיכה לעמוד בביקורת בכל הנוגע לשיטות ניהול תוכן וצנזורה. הפלטפורמה הואשמה בצנזורה של סוגים מסוימים של תוכן, כמו דיבור פוליטי או עיתונות ביקורתית, מה שעלול להוביל לחוסר חופש ביטוי באינטרנט.

בסך הכל, השימוש לרעה של פייסבוק בנתוני המשתמש ואי ההגנה המתאימה עליהם מעמיד את המשתמשים בסיכון לגניבת זהות, אובדן כספי, פשעי סייבר, חוסר חופש ביטוי ומניפולציה של דעת הקהל.

בשנים האחרונות, פייסבוק נקלעה לביקורת גוברת מצד הרגולטורים והמחוקקים על נוהלי הנתונים שלה. באיחוד האירופי, תקנת הגנת המידע הכללית (GDPR) הוצגה בשנת 2018 כדי להגן על נתוני משתמשים ולהבטיח שחברות כמו פייסבוק יהיו שקופות לגבי האופן שבו הן משתמשות בנתוני משתמשים.

פייסבוק ספגה ביקורת גם על חוסר השקיפות שלה בכל הנוגע לאלגוריתם שלה ולאופן שבו היא משתמשת בנתוני משתמשים. החברה הואשמה בשימוש באלגוריתמים אטומים כדי להשפיע על התנהגות המשתמשים, כמו גם בכך שלא יידעה את המשתמשים בצורה מספקת לגבי אופן השימוש בנתונים שלהם.

פייסבוק ממשיכה להיבדק על תפקידה בהפצת מידע מוטעה, דברי שטנה וצורות אחרות של תוכן שעלול להוביל לאלימות או אי שקט. כתוצאה מכך, הפלטפורמה נקטה בצעדים לטפל בחלק מהנושאים הללו, כגון על ידי הכנסת מערכות בדיקת עובדות ומדיניות ניהול כלל הפלטפורמה.

בשנים האחרונות, פייסבוק הואשמה גם בשימוש בפלטפורמה שלה כדי לקדם את האג'נדה הפוליטית שלה. האלגוריתמים שלה זכו לביקורת על כך שהם מקדמים דעות פוליטיות מסוימות תוך דיכוי אחרות, והפלטפורמה הואשמה בהתערבות בבחירות ברחבי העולם.

פייסבוק גם ספגה אש על כך שלא הצליחה להגן כראוי על פרטיות הילדים באינטרנט. הפלטפורמה ספגה ביקורת על כך שהיא לא עושה מספיק כדי להרחיק ילדים מתוכן לא הולם או להגן עליהם מפני התנהגות דורסנית. זה הוביל לקריאות להגברת הרגולציה של הפלטפורמה ולצעדים מחמירים יותר להגנה על בטיחות הילדים ופרטיותם באינטרנט.

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

ChatGPT נגד פייסבוק "הייתי מאוד זהיר מלאפשר לילדים שלי להשתמש ברשתות חברתיות"

ראש הממשלה שלכם הוא בכלל מארק צוקרברג

ההשלכות הקיצוניות על אדם או עסק שנחסמו לצמיתות מפייסבוק

כך פייסבוק מטילה אימה על פוליטיקאים

המחיר היקר שהציבור משלם על הפרות הפרטיות של פייסבוק

10 דוגמאות מצמררות לאיך פייסבוק משפיעה עליכם לרעה

הצטרפו לערוץ התמיכה בטלגרם